ارز آگور (Augur)

REP Augur (REP)

ارز آگور (Augur) اولین اپلیکیشن غیرمتمرکز اصلی است که با استفاده از شبکه‌ی اتریوم توسعه یافته و نقش مهمی در این تکنولوژی ایفا می‌کند. عدم تمرکز به این معناست که آگور توسط دولت‌هایی که بازارهای مالی را قمار می‌دانند، سانسور نمی‌شوند. همچنین این امر باعث ثبات و پایداری اپلیکیشن می‌شود. این ماهیت عدم متمرکز، صداقت را در گزارش نتایج حوادث، با استفاده از خرد جمعی برای مقابله با کلاهبرداری‌های فردی، تضمین می‌کند.

مهره‌ی اصلی آگور، یک توکن به نام Reputation یا REP است. عرضه‌ی کلی REP حدود ۱۱ میلیون است. این توکن به کاربران اجازه می‌دهد تا بتوانند نتیجه رویدادها را گزارش دهند یا در آن ها تاثیر گذار باشند. در واقع کسانی می‌توانند این توکن را به دست آورند، که گزارش‌های صادقانه‌ای را ارائه دهند.

همچنین افرادی که شرط بندی‌های صحیحی را ثبت کنند درصدی از سود به دست آمده به آن‌ها تعلق می‌گیرد. اما افرادی که گزارش‌های اشتباهی ثبت کنند، توکن های REP خود را از دست داده و چیزی به دست نمی‌آورند. هرچه یک فرد، REP بیشتری داشته باشد، ارزش بیشتری به دست می‌آورد.

جوی کراگ دانشمند علوم کامپیوتر و جک پترسون  بنیان‌گزاران آگر هستند. در سال ۲۰۱۵، آگر، اولین ارز اولیه خود (ICO) را در اتریوم منتشر و بیش از ۵ میلیون دلار از طریق فروش توکن‌های REP جمع آوری کرد. در مارس ۲۰۱۶، اولین نسخه از آگر بر روی شبکه آزمایشی اتریوم (Ethereum testnet) منتشر شد و شبکه اصلی آن در جولای ۲۰۱۸ بطور رسمی فعالیت خود را آغاز کرد.

پاسخ و ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید