بند پروتکل (Band Protocol)

BAND Band protocol (BAND)

بند پروتکل (Band Protocol) یک پلتفرم اوراکل (oracle) داده متقابل زنجیره‌ای است که می‌تواند داده‌های واقعی را گرفته و به برنامه‌های زنجیره‌ای ارائه دهد، در حالی که API‌ها را به قراردادهای هوشمند متصل می‌کند تا تبادل اطلاعات بین زنجیره‌ای و خارج زنجیره‌ای را تسهیل کند. منابع اطلاعات.

با ارائه داده‌های معتبر و قابل تأیید در دنیای واقعی به بلاک چین‌ها، پروتکل Band طیف وسیعی از موارد استفاده جدید را برای توسعه دهندگان باز می‌کند زیرا آنها اکنون می‌توانند از هر نوع داده دنیای واقعی به عنوان بخشی از منطق برنامه غیر متمرکز خود (DApp) استفاده کنند، از جمله ورزش، آب و هوا، اعداد تصادفی، داده‌های خوراک قیمت و موارد دیگر.

پروتکل Band در ابتدا به عنوان یک پروژه ERC-20 روی بلاک چین اتریوم در سپتامبر ۲۰۱۹ راه اندازی شد، اما در ژوئن ۲۰۲۰ با انتشار Band Protocol 2.0 به شبکه Cosmos منتقل شد. پروتکل جدید با استفاده از SDK Cosmos بر روی BandChain ساخته شده است. گره‌های اوراکل در BandChain نه تنها داده را منتقل می‌کنند بلکه در تولید/اعتبار بلوک نیز نقش دارند و به آنها نقش دوگانه می‌دهند.

BAND نشانه اصلی اکوسیستم بند پروتکل (Band Protocol) است و توسط وثیقه گذاران اعتبارسنجی که در برآورده کردن درخواست‌های داده و همچنین واسطه اصلی مبادله در BandChain استفاده می‌‌شود برای پرداخت داده‌های خصوصی استفاده می‌شود.

پاسخ و ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید