ارز کازماس (Cosmos)

ATOM Cosmos (ATOM)

به طور خلاصه ارز کازماس (Cosmos) خود را به عنوان پروژه‌ای معرفی می‌کند که برخی از “سخت ترین مشکلات” صنعت بلاکچین را حل می کند. هدف این ارز دیجیتال این است که با ارائه یک اکوسیستم بلاکچین متصل، مشکلات پروتکل‌های اثبات کار از جمله “کند بودن، گران، مقیاس ناپذیر و آلاینده”، مانند پروتکل‌های مورد استفاده بیت کوین را حل کند.

از دیگر اهداف این پروژه می‌توان به آسان‌تر ساختن فناوری بلاکچین برای توسعه دهندگان اشاره کرد. کیت توسعه نرم افزار Cosmos بر روی مدولار بودن تمرکز دارد که برنامه های غیرمتمرکز را قابل فهم می‌سازد. نکته دیگر اینکه، یک پروتکل ارتباطاتی وظیفه‌ی تسهیل ارتباطات شبکه‌های بلاکچین را بر عهده می‌گیرد و بدین ترتیب از عدم یکپارچگی در این صنعت جلوگیری می‌شود.

تاریخچه‌ی ارز کازماس (Cosmos) به سال ۲۰۱۴ بر می‌گردد. زمانی که شرکت تندرمینت (Tendermint)، یکی از مشارکت کنندگان اصلی این شبکه تأسیس شد. در سال ۲۰۱۶ وایت پیپری (white paper) برای این ارز دیجیتال منتشر شد. و یک سال بعد فروش توکن آغاز شد. توکن‌های ATOM از طریق الگوریتم ترکیبی گواه اثبات سهام (proof-of-stake) به دست می‌آیند. این توکن‌ها به شما در حفظ امنیت کازماس هاب (Cosmos Hub) کمک می‌کنند. این رمز ارز در حاکمیت شبکه نیز نقش دارد.

پاسخ و ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید