ارز دش (Dash)

DASH Dash (DASH)

ارز دش (Dash) یک بلاک چین منبع باز و ارز دیجیتال است که بر ارائه یک شبکه پرداخت جهانی سریع، ارزان و غیرمتمرکز تمرکز دارد. طبق اوراق سفید این پروژه، دش با ایجاد حریم خصوصی قوی تر و معاملات سریعتر به دنبال بهبود بیت کوین است.

ارز دش (Dash) که نام آن از digital cash ناشی می‌شود، در ژانویه ۲۰۱۴ به عنوان یک فورک لایت کوین راه اندازی شد. از زمان شروع به کار، دش شامل ویژگی‌هایی مانند یک شبکه دو لایه با نود‌های تشویقی، از جمله مسترنود‌ها و حاکمیت پروژه غیرمتمرکز بوده است که امکان پرداخت فوری تسویه حساب را فراهم می‌سازد. قابلیت Instant Send باعث انجام فوری پرداخت ها می‌شود. Chain Locks باعث می‌شود بلاک‌چین دش تغییرناپذیر شود و Private Send که حریم خصوصی اختیاری دیگری را برای تراکنش‌ها ارائه می‌دهد.

دش توسط توسعه دهندگان نرم افزار ایوان دافیلد و کایل هگن تاسیس شد. این پروژه در ابتدا ایکس کوین نام داشت که دو هفته بعد نام آن را به دارک کوین تغییر دادند تا اینکه در مارس ۲۰۱۵ مجدداً به دش تغییر نام داد.

دش را می‌توان در اکثر صرافی‌های ارز دیجیتال از جمله بایننس، کوین بیس پرو، هوبی گلوبال، کراکن و اکی اکس خریداری کرد. این ارز در مقابل ارزهای فیات، ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین و اتر و استیبل کوین‌ها قابل معامله است.

پاسخ و ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید