ارز پولکادات (Polkadot)

DOT Polkadot (DOT)

ارز پولکادات (Polkadot) یک پروتکل چند زنجیره‌ای متن باز شاردینگ (Sharding) است که انتقال بین زنجیره‌ای برای هر داده یا دارایی نه تنها توکن ها فراهم می‌کند. پس در نتیجه باعث ارتباط طیف زیادی از بلاک چین‌ها با یکدیگر می‌شود.

قابلیت همکاری منجر به تاسیس یک وب کاملا خصوصی و غیر متمرکز (که توسط کاربران کنترل می‌شود) گردیده است و به ایجاد اپلیکیشن‌ها، موسسات و خدمات جدید منجر شده است.

پروتکل پولکادات زنجیره‌های خصوصی و عمومی، شبکه‌های بدون نیاز به اجازه، اوراکل‌ها و تکنولوژی‌های آینده را به هم متصل می‌کند و به این بلاک چین‌های مستقل اجازه می‌دهد که اطلاعات و تراکنش‌ها را از طریق ریلی چین (relay chain) پولکادات با هم تقسیم کنند.

پولکادات حاکمیت و کارکرد شبکه را مهیا می‌کند و با پیوند به ایجاد پاراچین‌ها (parallel chain) می­‌پردازد.

ارز پولکادات (Polkadot) چهار جز دارد:

ریلی چین (Relay Chain): قلب پولکادات به حساب می‌آید و به ایجاد اجماع، همکاری و امنیت در شبکه زنجیره های متفاوت کمک می‌کند.

پاراچین‌ها (Parachains): زنجیره‌های مستقلی که می‌توانند توکن خود را داشته باشند و با موارد استفاده خاص می‌توانند بهینه گردند.

پاراترد (Parathread): مانند پاراچین‌ها است اما اتصال قابل انعطافی بر اساس مدل پرداخت بر اساس استفاده دارد.

 پل‌ها (Bridges): به پاراچین‌ها و پاراتردها اجازه می‌دهد تا با بلاک چین‌های خارجی مانند اتریوم ارتباط داشته باشند و به آن‌ها متصل شوند.

پاسخ و ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید