ارز پالی گان (Polygon)

MATIC Polygon (MATIC)

پالی گان (Polygon) که قبلا با نام Network Matic شناخته می‌شد اولین پلتفرم دارای ساختار و با کاربری آسان برای استفاده در مقیاس سازی و توسعه زیرساخت‌های Ethereum بوده و هست. مؤلفه اصلی آن Polygon SDK می‌باشد، که دارای چارچوب پیمانه‌ای و انعطاف‌پذیر است و از ساخت انواع مختلف کد‌ها و برنامه‌ها پشتیبانی می‌کند.

با استفاده از Polygon، می‌توان زنجیره‌های Rollup خوش بینانه، زنجیره‌های ZK، زنجیره‌های ایستاده یا هر نوع دیگر از رشته‌های مورد نیاز توسعه دهنده را ایجاد کرد.

Polygon به طور موثر توکن‌های Ethereum چند زنجیره‌ای را به یک سیستم کامل تبدیل می‌کند (به عنوان مثال بلاکچین اینترنتی aka). این سیستم چند زنجیره‌ای شبیه به موارد مشابه مانند Polkadot، Cosmos، Avalanche و غیره است. همچنین دارای مزایای Ethereum نظیر امنیت، اکوسیستم فعال و بازار آزاد است.

توکن MATIC همچنان به کار خود ادامه خواهد داد و نقش مهمی را بر عهده خواهد گرفت. این توکن امنیت ایجاد کرده و بقای سیستم را تضمین خواهد کرد.

Polygon (Network MATIC) یک راه حل ۲ لایه ای است که توسط Binance و Coinbase پشتیبانی می‌شود. این پروژه به دنبال ایجاد تحرک در رمزارز ها به وسیله حل مشکلات مقیاس پذیری بلاکچین‌ها است.

بلاکچین پالی گان (Polygon)

Polygon دارای چارچوب Plasma و معماری بلاکچین است. استفاده از چارچوب Plasma که توسط Vitalik Buterin بنیان گذار Ethereum پیشنهاد شده است، به Polygon اجازه می‌دهد تا به راحتی قرارداد‌های هوشمندانه و مستقل خود را در بدنه Ethereum ایجاد کند.

هیچ چیز برای اکوسیستم ساخته شده بر روی ساختار Pos-Plasma ساخته شده، تغییر نخواهد کرد. با حضور Polygon در ساختار Plasma بر پایه تکنولوژی‌های موجود، ویژگی‌های جدیدی ساخته خواهند شد تا نیاز‌های متنوع حاضران در اکوسیستم تامین شود. Polygon همچنان به توسعه تکنولوژی ادامه خواهد داد تا بتواند به یک اکوسیستم بزرگ تر تبدیل شود.

در بلاکچین Polygon هر لحظه بیش از ۶۵ هزار معامله انجام می‌دهد، زمان تایید و انتقال معامله در این بلاکچین کمتر از ۲ ثانیه است. این چارچوب همچنین اجازه می‌دهد تا برای ایجاد برنامه‌های مالی غیر متمرکز در سطح جهانی, از بلاکچین بنیادی استفاده کرد.

چارچوب Plasma به Polygon پتانسیل میزبانی از تعداد نامحدود برنامه‌های غیر متمرکز بر زیرساخت‌ها و همچنین بدون تجربه نارسایی های کار مشترک را می‌دهد. تا‌کنون، Polygon بیش از ۵۰ dapp را به Ethereum Sidechain خود اضافه کرده است.

Matic (توکن‌های Polygon) یک توکن ERC-20 در حال اجرا بر روی بلاکچین Ethereum است. توکن‌ها برای خدمات پرداخت در Polygon استفاده می‌شود و به عنوان یک پول نقد بین کاربرانی که در داخل بلاکچین پالی گان (Polygon)کار می‌کنند استفاده می‌شود. هزینه‌های معامله در Polygon Sidechains نیز به وسیله توکن‌های MATIC پرداخت می‌شود.

پاسخ و ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید