ارز کیوتوم (Qtum)

QTUM Qtum (QTUM)

ارز کیوتوم (Qtum) یک پلتفرم بلاک چین منبع باز قرارداد هوشمند اثبات سهام (PoS) و پروتکل انتقال ارزش است، و هدف آن جمع کردن نقاط قوت بیت کوین و اتریوم در یک زنجیره می باشد.

هدف اصلی بیت کوین این بود که تبدیل به یک پلتفرم انتقال پول شود؛ اما اتریوم یک سیستم برای قراردادهای هوشمند است. Qtum ترکیبی از این دو است که هم برای انتقال پول مورد استفاده قرار گرفته و هم امکان ایجاد قراردادهای هوشمند و نرم‌افزارهای غیرمتمرکز با آن وجود دارد. این پلتفرم توسط کمپانی Qtum واقع در سنگاپور تولید شده است.

کیوتوم بر اساس مدل تراکنش UTXO بیت کوین، با کارکرد‌های اضافه شده اجرای قرارداد هوشمند و اپلیکیشن های غیرمتمرکز ساخته شده است. اخیراً، این پلتفرم پشتیبانی از اپلیکیشن های دیفای را نیز اضافه کرده است. تا ماه مارس ۲۰۲۱ ، بیش از ۲۰ توکن در بلاک چین کیوتوم ایجاد شده است.

این پروژه در مارس ۲۰۱۶ معرفی شد و یک سال بعد در مارس ۲۰۱۷ عرضه اولیه سکه خود را برگزار کرد که ۱۵ میلیون دلار برای بنیانگذاران آن درآمد داشت. زنجیره اصلی کوانتوم در تاریخ ۱۳ سپتامبر ۲۰۱۷ راه اندازی شد. در ابتدا سکه کیوتوم به عنوان یک توکن ETH-20 عرضه شد، اما با راه اندازی شبکه اصلی به بلاک چین بومی خود منتقل شد.

 

پاسخ و ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید