ارز استریمر (Streamr)

DATA Streamr (DATA)

ارز استریمر (Streamr) یک پلتفرم منبع باز و غیر متمرکز است که به رمزنگاری متکی است. این سرویس یک زیرساخت داده P2P به صورت لحظه ای است، که ابزار مورد نیاز برای ایجاد یک پلتفرم جدید داده‌ها را در اختیار دارد. پشتیبانی فناوری شامل یک شبکه پیام رسانی مقیاس پذیر در رایانه‌های سراسر جهان (PUB / SUB)، یک بازار برای خرید و فروش داده‌ها و مجموعه ای از ابزار‌ها برای کار با داده های لحظه‌ای است.

Streamr (DATA) در سال ۲۰۱۷ راه اندازی شد. کاربرد اصلی پلتفرم این است که با استفاده از آن زیرساخت‌های غیر متمرکز و اطلاعاتی را ایجاد کنید. این کار توسط توسعه دهندگان به عنوان “داده‌های غیر قابل توقف برای برنامه‌های غیر قابل توقف” تهیه شد. ارز استریمر (Streamr) ارزش اطلاعات زمان واقعی Real-Time را نشان می‌دهد و آن را در بازار و اتحادیه های داده خود در دسترس قرار می‌دهد. این قابلیت برای Dapps، دستگاه‌های IOT ساخته شده است. آنها معتقدند این یک پروتکل مهم برای Web 3.0 است.

وظایف رمزارز DATA Streamr شامل ایجاد یک بازار اطلاعات راحت است که بر اساس یک شبکه تبادل اطلاعات ساخته شده و برای کاربران قابل فهم باشد. این سکه چگونه کار می‌کند؟ شبکه یا زیر شبکه غیر متمرکز توسط سیستم‌های سراسر جهان پشتیبانی می‌شود که در عوض پهنای باند و اعتبار سنجی آنها را به دست می‌آورند.

مزیت رقابتی پلتفرم در این است که، یک شبکه غیر زنجیره‌ای است یعنی در مقایسه با سرویس مشابه IOTA است. بنابراین، خطر این که پروژه با مقیاس پذیری و پهنای باند مواجه خواهد شد، کم است. هدف تیم Streamr تمرکز بر توسعه فن آوری‌های بهینه سازی شبکه است. اگر روزی همکاری Streamr با Ethereum به پایان برسد، توسعه دهندگان همیشه می توانند پلتفرم را به یک بلاکچین دیگر انتقال دهند.