ارز تزوس (Tezos)

XTZ Tezos (XTZ)

ارز تزوس (Tezos) مقلب به (XTZ) یک شبکه بلاکچین است که مبتنی بر قراردادهای هوشمند عمل می‌کند. با این حال، یک تفاوت بزرگ وجود دارد: Tezos قصد دارد زیرساخت‌های پیشرفته‌تری را ارائه دهد – به این معنی که می‌تواند با گذشت زمان تکامل یافته و بهبود یابد. این چیزی است که هر دو ارز بیت کوین و Ethereum از زمان ایجاد از آن رنج برده‌اند.

تزوس (Tezos) خود را به عنوان اولین پلتفرم خوداصلاحگر بین ارزهای دیجیتال معرفی کرده است. پلتفرم قراردادهای هوشمند تزوس مشابه اتریوم است و امکان ایجاد برنامه‌های غیرمتمرکز را می‌دهد، با این تفاوت که از الگوریتم اجماع اثبات سهام استفاده می‌کند. شرکت‌کنندگان در بلاک چین تزوس یا همان سهام‌داران، می‌توانند بر روی تغییراتی که می‌خواهند رای دهند تا درباره طرح‌های پیشنهادی یک توافق جمعی در شبکه حاصل شود.

درست مثل بیت کوین و اتریوم، ارز تزوس (Tezos) هم یک شبکه‌ غیر متمرکز بحساب می‌آید که بر بستر فناوری بلاک چین ایجاد گردیده است. این موضوع باعث شده تا تزوس از قراردادهای هوشمند پشتیبانی کند. البته امروزه پشتیبانی از قراردادهای هوشمند نوآوری بحساب نمی‌آید و از این رو تزوس گام بلند‌تری برداشته و این گام به این شکل است که در شبکه تزوس، اعضای شبکه مستقیماً در مشخص کردن قوانین نقش دارند.

 فناوری زیربنایی Tezos اولین بار در یک اروراق سفید ارائه شد که در سپتامبر ۲۰۱۴ منتشر گردید، تزوس در جولای ۲۰۱۷ با عرضه اولیه سکه (ICO) توانست حدود ۲۳۲ میلیون دلار سرمایه جذب کند که این کار باعث شد تا تزوس به عنوان دومین ارز دیجیتال در دنیای رمز ارزها شناخته شود. معروفیت و محبوبیت ارز دیجیتال تزوس باعث شد تا شرکت‌های بزرگی نظیر پالی چین کپیتال (PolyChain Capital) نسبت به سرمایه گذاری در XTZ علاقه نشان دهند. در نهایت در ۳۰ ژوئن ۲۰۱۸ اولین شبکه آزمایشی تزوس منتشر شد.

پاسخ و ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید