ارز ترون (TRON)

TRX Tron (TRX)

ترون (TRON) یک سیستم عامل مبتنی بر بلاکچین است که هدف آن اطمینان از مناسب بودن این فناوری برای استفاده روزمره است. در حالی که بیت کوین می‌تواند حداکثر شش معامله در ثانیه و اتریوم تا ۲۵ معامله انجام دهد، TRON ادعا می‌کند که شبکه آن ظرفیت TPS 2000 را دارد. این پروژه به عنوان یک پلتفرم غیرمتمرکز بر اشتراک و سرگرمی محتوا توصیف می‌شود. به همین منظور یکی از بزرگترین خریدهای آن سرویس اشتراک فایل BitTorrent در سال ۲۹۱۸ بود. به طور کلی TRON اهداف خود را به شش مرحله تقسیم کرده است که شامل به اشتراک گذاری فایل توزیع شده، هدایت تولید محتوا از طریق جوایز مالی، اجازه دادن به سازندگان محتوا برای راه اندازی توکن‌های شخصی خود و عدم تمرکز در صنعت بازی است.  TRON همچنین یکی از محبوب ترین بلاک چین ها برای ساخت DApps است.

چه کسانی بنیانگذار ارز دیجیتال ترون (TRON) هستند؟

ترون (TRON) توسط جاستین سان تاسیس شد که اکنون به عنوان مدیر عامل شرکت فعالیت می‌کند. او که در دانشگاه پکن و دانشگاه پنسیلوانیا تحصیل کرده بود، توسط مجموعه فوربز آسیا در سری ۳۰ جز کارآفرینان برتر زیر ۳۰ سال شناخته شد. جاستین سان در سال ۱۹۹۰ متولد شد و در گذشته با ریپل نیز ارتباط داشت و به عنوان نماینده اصلی آن در منطقه چین فعالیت می کرد.

چه چیزی TRON را منحصر به فرد می کند؟

TRON پلتفرمی است که سازندگان محتوا با استفاده از آن می‌توانند به طور مستقیم با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنند. با حذف سیستم عامل‌های متمرکز از جمله سرویس‌های استریم، اپ استورها یا سایت‌های موسیقی امید است که در نهایت سازندگان به دلیل وجود واسطه‌ها دیگر ضرر نکنند. همچنین این پلتفرم می‌تواند قیمت نهایی محصول و محتوا را برای مصرف کنندگان کمتر کند. با توجه به اینکه صنعت سرگرمی و گیم به طور فزاینده‌ای دیجیتالی شده است، TRON می‌تواند در استفاده از فناوری بلاکچین در این صنعت نقشی اساسی داشته باشد.

این شرکت اعلام کرده است که یک تیم توسعه دهنده با استعداد و باتجربه، مستقر در سراسر جهان  دارد که از شرکت های بزرگی مانند ریپل لبز (Ripple Labs) جذب شده‌اند.

برخی از پروژه‌های بلاکچین در مورد برنامه های خود برای توسعه مبهم هستند، در حالی که TRON یک نقشه راه برای اهداف سالهای آینده خود ارائه داده است.

چه میزان TRON (TRX) در گردش است؟

حداکثر حجم توکن‌های ترون ۱۰۰ میلیارد TRX در نظر گرفته شده است و در زمان نوشتن این مقاله حدود ۷۱/۶ میلیارد از این تعداد در گردش است. هنگامی فروش توکن در سال ۲۰۱۷ شروع شد، ۱۵/۵۷ میلیارد TRX به سرمایه گذاران خصوصی اختصاص یافت و ۴۰ میلیارد دلار دیگر برای شرکت کنندگان اولیه در نظر گرفته شد و ۳۴ میلیارد به بنیاد ترون داده شد و یک شرکت متعلق به جاستین سان ۱۰ میلیارد درآمد کسب کرد.

در مجموع ۴۵٪ از عرضه TRX به بنیانگذار و خود پروژه اختصاص یافته است و ۵۵٪ بین سرمایه گذاران توزیع شده است. کارشناسان معتقدند که این نرخ بسیار بالاتر از آن است که در سایر پروژه‌های ارزهای دیجیتال مشاهده شده است.

امنیت شبکه TRON

TRON از مکانیزم اجماع یا توافق جمعی استفاده می‌كند كه به عنوان اثبات سهام نمایندگی شده (Delegated Proof of Stake “DPoS) شناخته می‌شود. دارندگان ترون با فریز کردن توکن، پاور نیز بدست می‌آورید و هرچقدر مدت زمان فریز بودن توکن بیشتر باشد، مقدار پاور بیشتری به والت شما اضافه می‌شود و می‌توانید از پاور برای رای دادن به سوپر نمایندگان (super representatives) که تولیدکننده بلوک هستند، استفاده کنید.

این تولیدکنندگان بلوک در ازای تأیید معاملات، TRX به عنوان پاداش دریافت می کنند و سپس این پاداش ها بین افرادی که به آنها رای داده اند توزیع می‌شود. این روش به بلاکچین ترون کمک می‌کند تا به سطح بالاتری از توان عملیاتی برسد.

TRON (TRX) را از کجا می توان خریداری کرد؟

شما می‌توانید ترون را از صرافی ها از جمله Poloniex ، Bancor ، KuCoin ، Binance ، Bitfinex ، Coinbene و غیره خریداری کنید. البته توسط Coinbase پشتیبانی نمی‌شود.

پاسخ و ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید