ارز زیرو ایکس (0x)

ZRX 0x (ZRX)

ارز زیرو ایکس (0x) به اختصار ZRX یک پروتکل زیرساختی است که به کاربران اجازه می‌دهد بدون نیاز به تکیه بر واسطه‌های متمرکز مانند مبادلات سنتی ارزرمزها، به راحتی توکن‌های ERC20 و سایر دارایی‌های موجود در بلاکچین Ethereum را معامله کنند.

0x با استفاده از مجموعه‌ای از قراردادهای هوشمند منبع باز و قابل حسابرسی عمومی که با همکاری یکدیگر یک پروتکل تجارت انعطاف پذیر و با اصطکاک کم تولید می‌کنند و بدین وسیله توسعه دهندگان می‌توانند به راحتی محصولات خود را تولید کنند، به این قابلیت مبادله غیرمتمرکز دست می‌یابد.

این پروتکل توسط یک توکن مفید ERC20 تامین می‌شود که به ZRX معروف است. شبکه‌هایی که یک دفتر ثبت سفارش برون زنجیره‌ای دارند و برنامه‌های رو در رو با کاربری را ارائه می‌دهند که این اطلاعات را ارائه می‌دهند و به کاربران این امکان را می‌دهند که معاملات را انجام دهند، تکمیل کنند و یا لغو کنند، همه توسط توکن‌های ZRX پرداخت می‌شوند (به عنوان هزینه‌های معاملات). ZRX همچنین می‌تواند برای مشارکت در پلتفرم حکومتی نیز مورد استفاده قرار گیرد، و به دارندگان این توکن کمک می‌کند که پیشنهاد‌هایی برای تغییرات پروتکل‌ها ارائه دهند و یا در مورد آنها نظر دهند.

در سال ۲۰۱۹، 0x با اضافه کردن قابلیت‌های اضافی، تعمیرات اساسی توکن ZRX را منتشر کرد و به دارندگان ZRX اجازه داد سهام خود را به یک بازارساز (در واقع این افراد نرخ نقدینگی ابزار مالی، دارایی‌ها و سهام را در سطح بازار تعیین می‌نمایند) واگذار کنند تا ضمن حفظ حق رأی دادن خود، درآمد پسیو کسب کنند.

پاسخ و ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید