ارز بیت تورنت (BitTorrent)

BTT Bittorrent (BTT)

ارز بیت تورنت (BitTorrent) یکی از ارزهای دیجیتالی است که روی بلاکچین بنیاد ترون فعالیت می‌کند. این ارز دیجیتال به سرویس اشتراک فایل بازسازی شده بیت‌ تورنت وصل است.

BitTorrent یک پلتفرم محبوب برای به اشتراک گذاری فایلهای تورنت از طریق peer-to-peer (P2P) است که در سالهای اخیر به طور فزاینده ای غیرمتمرکز شده است.

بیت‌تورنت از یک پروتکل همتا به همتای غیر متمرکز استفاده می‌کند که چند صد میلیون کاربر را قادر به بارگذاری و دریافت فایل‌های مختلف می‌کند. امروز، بیت‌تورنت از نظر تعداد کاربران، کیفیت خدمات، و محبوبیت کلی، عمده‌ترین شبکه همتا به همتا در جهان محسوب می‌شود.

کاربرانی که کپی کامل فایل‌های ذخیره‌شده روی کامپیوتر خود را به اشتراک می‌گذارند (ارسال‌کنندگان یا Seeds)، ارز دیجیتال BitTorrent پاداش می‌گیرند. آنها لازم نیست دستگاه‌های گران و پیچیده بخرند یا یک توافق ماینینگ امضا کنند. آنها فقط با نگهداری یک فایل در کامپیوتر خود می‌توانند دریافتی داشته باشند.

 BitTorrent که در ژوئیه سال ۲۰۰۱ منتشر شد، در جولای ۲۰۱۸ توسط پلت فرم blockchain TRON خریداری شد.

از زمان خریداری، BitTorrent ابزارهای جدیدی را با یک رمز ارز رمزنگاری بومی، BTT ، که در فوریه ۲۰۱۹ منتشر شد  اضافه کرده است. BTT با استفاده از استاندارد TRC-10 خود در بلاک چین TRON راه اندازی شد. طبق ادبیات رسمی آن ، BitTorrent در حال حاضر “بزرگترین پروتکل ارتباطات غیرمتمرکز P2P” در جهان است.

پاسخ و ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید