ارز نانو (NANO)

NANO Nano (NANO)

ارز نانو (NANO) یک ارز دیجیتال است که به عنوان “پول دیجیتال برای دنیای مدرن” شناخته می‌شود. این ارز دیجیتال یک رمزارز سبک است که برای تسهیل پرداخت‌های ایمن و سریع و بدون کارمزد طراحی شده است و برخی از عمده‌ترین محدودیت‌های زیرساخت‌های مالی بسیاری از رمزارزهای مدرن را برطرف می‌کند.

توسعه این پروژه در سال ۲۰۱۴ با نام RaiBlocks آغاز شد و کوین آن XRB نام داشت. سال بعد از طریق یک رویداد فاست‌ نوعی از سیستم‌های پاداش دهی راه اندازی شد، که به کاربران امکان می‌داد پس از اتمام چالش کپچا (CAPTCHA) مقادیر کمی XRB را دریافت کنند.

RaiBlocks (XRB) در ژانویه ۲۰۱۸ به Nano (NANO) تغییر نام داد، نام جدید برای نشان دادن سرعت و سادگی این پروژه انتخاب شده است. همچنین یک پلتفرم همتا به همتا است که از یک  از تکنولوژی بلاک چین به نام بلاک لتیس (block lattice) استفاده می‌کند که  به کاربران اجازه می‌دهد بدون اتکا به واسطه‌های متمرکز به راحتی ارز را منتقل کنند.

بر خلاف پلتفرم‌های دیگر که به طور معمول از الگوریتم اثبات کار (proof-of-work) یک روش اجماع برای تایید تراکنش‌ها و حفط امنیت استفاده می‌کنند، نانو از سیستمی به نام OVR استفاده می‌کند، که از طریق آن دارندگان حساب به نماینده منتخب خود رأی می‌دهند تا کار اعتبارسنجی بلاک‌ها برای ایجاد تراکنش امن را  انجام دهند. ORV نانو را بسیار کم مصرف کرده و آن را به عنوان گزینه ای سازگار با محیط زیست برای ارزهای رمزپایه مبتنی بر اثبات کار (POW) قرار داده است.

پاسخ و ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید