Threads برای اخبار مهم روز ساخته نشده است

46
0
Threads برای اخبار مهم روز

آدام موسری، رئیس اینستاگرام گفته شبکه اجتماعی جدید Threads که به‌عنوان رقیب توییتر راه‌اندازی شده است، هیچ کاری برای ترویج «اخبار مهم روز» و سیاست انجام نخواهد داد. Threads برای اخبار مهم روز و سیاست نیست.

Threads برای اخبار مهم روز نیست

موسری در پست خود گفت تحقیقات اضافی، منفی‌نگری و خطرات مربوط به اصول اخلاقی که با سیاست و اخبار مهم روز همراه هستند، ارزش افزایش تدریجی «تعامل یا درآمد» را ندارند. او گفت:

«برای ایجاد یک پلتفرم پویا بدون نیاز به سیاست و اخبار مهم روز، جوامع شگفت‌انگیز دیگری مانند ورزش، موسیقی، مد، زیبایی، سرگرمی و غیره وجود دارند.»

عدم تکرار اشتباه فیسبوک با Threads

رئیس اینستاگرام در ادامه، پاسخ اولیه خود را بیشتر توضیح داد و گفت که هرچند Threads رتبه اخبار و مطالب سیاسی را کاهش نمی‌دهد، اما برخوردی مانند گذشته فیسبوک هم با آن نخواهد داشت. موسری گفت:

«اگر صادق باشیم، در اوایل دهه 2010 خیلی سریع به این صنعت در فیسبوک امیدوار بودیم و تکرار آن اشتباه است.»

در سال‌های گذشته، متا از اخبار و سیاست فاصله گرفته است و کاربران فیسبوک محتوای سیاسی کمتری را مشاهده می‌کنند. حتی این شرکت در سال گذشته «اخبار» را از فید فیسبوک حذف کرد.

Threads روز چهارشنبه راه‌اندازی شد و از آن زمان با جذب 70 میلیون کاربر، ثابت کرده که حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. البته این برنامه در مقایسه با توییتر نقص‌هایی دارد، به‌عنوان مثال، تنها فید موجود، یک فید الگوریتمی است که معمولاً پست‌های افراد مشهوری که دنبال نمی‌کنید در آن نمایش داده می‌شود. بااین‌حال، متا گفته بود که درحال کار روی فید جدیدی برای شبکه اجتماعی جدید خود است.

بااین‌حال، اگر سیاستمداران و روزنامه‌نگاران در زمان انتخابات ریاست جمهوری سال 2024 از این پلتفرم استفاده کنند، انتظار می‌رود که سیاست و اخبار نیز به‌نوعی به Threads نفوذ کنند.

5/5 - (1 امتیاز)
محسن دادار
نوشته شده توسط

محسن دادار

کارشناس سئو و تحلیل ارزهای دیجیتال ؛ علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گوگل فارکس آموزش تخصصی آمارکتس