ارز یو اس دی کوین (USD Coin)

USDC Usd coin (USDC)

(USDC) یو اس دی کوین یک ارز دیجیتال نسبتاً با ثبات یا استیبل کوین است که به دلار آمریکا وابسته است. در واقع ارزش هر سکه USD Coin یک دلار است. هر واحد از این رمز ارز که وارد چرخه مالی ‌شود، یک دلار آمریکا به صورت ذخیره برای پشتیبانی آن نگهداری می‌شود. این ذخایر به صورت ترکیبی از وجه نقد و اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا به صورت کوتاه مدت تامین می‌شود. کنسرسیوم مرکزی که پشت این دارایی است می‌گوید USDC توسط موسسات مالی تحت نظارت صادر می‌شود.

این استیبل کوین در ابتدا به صورت محدود در سپتامبر ۲۰۱۸ آغاز به کار کرد. به عبارت ساده تر USD Coin Mantra یا  “پول دیجیتال برای عصر دیجیتال” است و برای جهانی طراحی شده است که معاملات بدون پول نقد در آن رایج می‌شود.

چندین مورد استفاده‌ی USDC گفته شده است. علاوه بر فراهم کردن یک مکان امن برای تریدرهای ارزهای دیجیتال در مواقع نوسانات قیمت، موسسان این ارز با ثبات می‌گویند با استفاده از USDC می‌توان به کسب و کارها امکان پرداخت از طریق دارایی‌های دیجیتال را داد و همچنین در امور مالی غیرمتمرکز و بازی‌ها نیز تحولی ایجاد کرده است. به طور کلی هدف اصلی USDC ایجاد یک اکوسیستم است که توسط بیشتر کیف پول ها، صرافی‌ها، ارائه دهندگان خدمات و dApps پذیرفته شود.

پاسخ و ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید