اخراج مدیر عامل ChatGPT

134
0
اخراج مدیر عامل ChatGPT

شب گذشته شرکت OpenAI با انتشار یک بیانیه‌، از اخراج ناگهانی سم آلتمن، مدیرعامل این شرکت خبر داد. در بخشی از این بیانیه آمده که هیئت مدیره به این نتیجه رسیده که آقای آلتمن به طور کامل با آن‌ها صادق نبوده و به همین خاطر تصمیم به اخراج کردن او گرفته‌اند. در این میان، مدیر ارشد فناوری این شرکت قرار است فعلا به عنوان مدیرعامل موقت انجام وظیفه کند تا یک مدیرعامل دائمی برای این شرکت استخدام شود. در این پست به بررسی اخراج مدیر عامل ChatGPT می پردازیم.

اخراج مدیر عامل ChatGPT

در همین بیانیه، به کناره‌گیری گرگ براکمن، یکی دیگر از بنیان‌گذاران OpenAI، از پست ریاست هیئت‌مدیره هم اشاره شده است اما در بخش دیگری از آن آمده که او همچنان در این شرکت باقی می‌ماند. با این حال آقای براکمن ساعاتی قبل بیانیه‌ای منتشر کرد که در آن از استعفای کامل خود از این شرکت خبر داده است و اعلام کرده که او و سم آلتمن به طور ناگهانی با خبر اخراج خود روبرو شده‌اند.
چنین اقداماتی یک شوک بزرگ به دنیای هوش مصنوعی محسوب می‌شود زیرا سم آلتمن سال‌هاست به عنوان چهره‌ی اصلی شرکت مشهور OpenAI شناخته می‌شود. هفته‌ی گذشته این شرکت، از چندین قابلیت جدید ChatGPT رونمایی کرد و بدون شک پیشتاز این رقابت محسوب می‌شود. مایکروسافت که میلیاردها دلار روی OpenAI سرمایه‌گذاری کرده، با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که به همکاری با این شرکت ادامه خواهد داد.

سم آلتمن یکی از بنیان‌گذاران OpenAI است که در ابتدا به همراه ایلان ماسک به طور مشترک از روسای هیئت‌مدیره‌ی این شرکت بود ولی ایلان ماسک در سال ۲۰۱۸ از OpenAI جدا شد تا بتواند تمرکز بیشتری روی شرکت تسلا داشته باشد.

امتیاز این مطلب
محسن دادار
نوشته شده توسط

محسن دادار

کارشناس سئو و تحلیل ارزهای دیجیتال ؛ علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خدمات وایز اول پرداخت

وایز اول پرداخت

گوگل فارکس آموزش تخصصی آمارکتس