توهین به ایرانیان در سریال ترکیه ای من فرح هستم

59
0
توهین به ایرانیان در سریال ترکیه ای من فرح هستم

فصل اول سریال «من فرح هستم» با استقبال مخاطبان ایرانی سریال‌های ترکیه‌ای مواجه شد، با این حال، فصل دوم این سریال که پخش آن از مهر ماه امسال آغاز شده، کام بینندگان ایرانی خود را تلخ کرده است. در این پست به بررسی توهین به ایرانیان در سریال ترکیه ای من فرح هستم می پردازیم.

توهین به ایرانیان در سریال ترکیه ای من فرح هستم

در فصل دوم سریال «من فرح هستم»، بخش‌هایی از داستان در ایران می‌گذرد، اما تصویر غیر واقعی‌ای از ایران و مردمش در آن به نمایش درآمده که داد مخاطبان ایرانی سریال را درآورده است. با آنکه داستان سریال «من فرح هستم» در زمان حال روایت می‌شود، اما در یکی از قسمت‌های این سریال، تبریز شهری خرابه و شبیه به مناطق جنگ زده به تصویر کشیده شده بود. ایرانی‌ها نیز افرادی متحجر و متعصب مذهبی نمایش داده شده اند. در یکی از سکانس‌ها نیز شخصیت ترکی سریال، طاهر که در تبریز به اسارت مردی ایرانی با شمایلی داعشی وار درآمده، در دیالوگی که مقایسه‌ای با زنان ایرانی به نظر می‌رسد، تأکید می‌کند که زن‌های ترکیه‌ای هرگز سرشان را پایین نمی‌اندازند.
نمایش تصویری غیر واقعی و توهین آمیز از ایران در سریال ترکیه ای «من فرح هستم» اعتراض مخاطبان ایرانی آن را به دنبال داشته و حتی پای برخی عوامل ایرانی این سریال را نیز به میان کشیده است.

5/5 - (1 امتیاز)
محسن دادار
نوشته شده توسط

محسن دادار

کارشناس سئو و تحلیل ارزهای دیجیتال ؛ علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گوگل فارکس آموزش تخصصی آمارکتس