فیلم The Conjuring 4 : آخرین سری این مجموعه

12
0
فیلم The Conjuring 4

پس از سه سال سکوت خبری، سرانجام اخبار تازه‌ای از فیلم «احضار ۴» (The Conjuring 4) منتشر شد. ما حالا می‌دانیم که چه کسی وظیفه‌ی کارگردانی آن را برعهده دارد و همچنین می‌دانیم که مجموعه‌ی اصلی با این فیلم به پایان خواهد رسید و اگر قسمت‌های دیگری ساخته شوند، نسخه‌های فرعی خواهند بود. آیا فیلم The Conjuring 4 آخرین نسخه می باشد؟

فیلم The Conjuring 4

هیچکس -حتی جیمز وان- هم تصور نمی‌کرد که «احضار» (۲۰۱۳) به یکی از پرفروش‌ترین و محبوب‌ترین فیلم‌های ترسناک قرن بیست‌ویکم و یک مجموعه‌ی سینمایی بزرگ تبدیل شود. این فیلم وهم‌انگیز با الهام از یک زوج محقق واقعی به نام اِد و لورن وارن ساخته شده بود که در زمینه‌ی مسائل فراطبیعی، ارواح و شیاطین فعال بودند.

قسمت دوم سال ۲۰۱۶ از راه رسید و به اندازه‌ی نسخه‌ی اصلی موفق بود و سومین فیلم هم سال ۲۰۲۱ به اکران در آمد و این پتانسیل را داشت که پرفروش‌تر از نسخه‌های پیشین باشد اما تحت‌تاثیر همه‌گیری کووید ۱۹ و تعطیلی سینماها قرار گرفت و در نهایت ۲۰۶ میلیون دلار فروخت. این دنیای سینمایی در چند سال اخیر، تعدادی نسخه‌ی فرعی هم داشته است که آن‌ها نیز موفقیت‌های خوبی در گیشه کسب کرده‌اند، با وجود این طرفداران بی‌صبرانه منتظر بازگشت اِد و لورن وارن بودند. اواخر ۲۰۲۲ بود که خبر رسمی توسعه‌ی فیلم «احضار ۴» منتشر شد اما پس از آن هیچ اطلاعاتی از این پروژه در دسترس قرار نگرفت.

حالا اعلام شده است که فیلم را مایکل چاوز کارگردانی می‌کند که با این مجموعه غریبه نیست؛ او «احضار: شیطان مرا وادار کرد» و «راهبه ۲» (۲۰۲۳) را در کارنامه دارد. قسمت چهارم پیش از این قرار بود با نام «احضار: آخرین تشریفات مذهبی» (The Conjuring: Last Rites) اکران شود اما ظاهرا تیم سازنده تصمیم گرفته است عنوان فیلم را به همان «احضار ۴» تغییر دهد. انتظار می‌رود که دو بازیگر اصلی، ورا فارمیگا و پاتریک ویلسون در این نسخه هم حضور داشته باشند و مراحل فیلم‌برداری از تابستان ۲۰۲۴ آغاز شود.

جیمز وان که از تهیه‌کنندگان مجموعه است، در گذشته غیرمستقیم اشاره کرده بود که این فیلم، ایستگاه آخر مجموعه خواهد بود. اکنون رسما تایید شده است که «احضار ۴» پرونده‌ی نسخه‌های اصلی را می‌بندد. تمام کردن مجموعه با قسمت چهارم، منطقی است، به‌ویژه پس از بازخوردهای ضدونقیض قسمت سوم که باعث شد منتقدان و طرفداران به این نکته اشاره کنند که «احضار» دیگر حرف تازه‌ای برای گفتن ندارد.

ربا این حال، همان‌طور که بالاتر هم اشاره شد، دنیای فیلم‌های «احضار» به حیات خود ادامه می‌دهد و حتی قرار است یک سریال تلویزیونی هم برای آن ساخته شود که قصه و جهان فیلم‌ها را گسترش می‌دهد. با توجه به برنامه‌ی کاری شلوغ ورا فارمیگا و پاتریک ویلسون، احتمالا آن‌ها نمی‌توانند از بازیگران ثابت سریال باشند اما می‌توان انتظار داشت که حضوری کوتاه و افتخاری در آن داشته باشند.

screenrant

امتیاز این مطلب
محسن دادار
نوشته شده توسط

محسن دادار

کارشناس سئو و تحلیل ارزهای دیجیتال ؛ علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گوگل فارکس آموزش تخصصی آمارکتس