آموزش تبدیل PNG به PDF در ویندوز ۱۰ و ۱۱ | تبدیل فایل تصویری PNG به PDF

118
0
تبدیل PNG به PDF در ویندوز

آیا میخواهید یک فایل تصویری PNG را به PDF تبدیل کنید؟ اگر اینطور است، از پرینتر PDF داخلی ویندوز 10 یا 11 برای ایجاد PDF از تصاویر PNG خود استفاده کنید. ما به شما آموزش خواهیم داد که چگونه این کار را در رایانه ی خود انجام دهید. در این مقاله به آموزش تبدیل PNG به PDF در ویندوز ۱۰ و ۱۱ می پردازیم.

آموزش تبدیل PNG به PDF در ویندوز ۱۰ و ۱۱

هر دو ویندوز 10 و 11 دارای یک پرینتر PDF مجازی هستند. زمانی که با این پرینتر چیزی را در یک اپ پرینت می‌گیرید، فایل مورد نظر به PDF تبدیل می‌شود. سپس، می‌توانید فایل PDF ایجاد شده را در هر جایی از کامپیوتر خود که دوست دارید، ذخیره کنید. شما از این پرینتر مجازی می توانید برای تبدیل تصویر PNG  به یک فایل PDF استفاده کنید. پس از ذخیره آن، می‌توانید آن را ایمیل کنید، در فضای ابری آپلود کنید، یا یک نسخه از آن را چاپ کنید.

 مراحل تبدیل PNG به PDF در هر دو ویندوز 10 و 11 تقریبا یکسان است.

کار را با باز کردن پوشه‌ای که تصویر PNG شما در یک پنجره File Explorer  قرار دارد شروع کنید. اگر از ویندوز 10 استفاده می‌کنید، روی تصویر کلیک راست کرده وPrint  را انتخاب کنید. اگر از ویندوز 11 استفاده می‌کنید، روی تصویر کلیک راست کرده و Show More Options > Print را انتخاب کنید.

تبدیل PNG به PDF در ویندوز
تبدیل PNG به PDF در ویندوز

اکنون یک پنجره Print Pictures  باز می‌شود. در این پنجره، پرینتر PDF مجازی را با کلیک بر روی منوی کشوییPrinter  و انتخابMicrosoft Print to PDF  انتخاب کنید. اندازه کاغذ را با کلیک کردن روی منوی کشویی «Paper Size» و انتخاب یک گزینه مشخص کنید، برای تغییر کیفیت فایل PDF خروجی، روی منوی کشویی Quality کلیک کنید و گزینه‌ای را انتخاب کنید.

تبدیل PNG به PDF در ویندوز
تبدیل PNG به PDF در ویندوز

در نوار کناری سمت راست پنجره «Print Pictures»، گزینه‌هایی برای تغییر نحوه نمایش تصویر PNG خود در PDF  در اختیار دارید. برای مشاهده پیش‌نمایش آن در سمت چپ، روی گزینه‌ای در این نوار کناری کلیک کنید.

تبدیل PNG به PDF در ویندوز
تبدیل PNG به PDF

در پایین پنجره “Print Pictures” با استفاده از گزینه “Copies of Every” مشخص کنید که چند صفحه در PDF خود می خواهید.  برای اینکه عکس خود را متناسب با PDF کنید، گزینه “Fit Picture to Frame” را فعال کنید.

 در نهایت، در پایین پنجره، روی “Print” کلیک کنید تا ساخت فایل PDF شما آغاز شود.

تبدیل PNG به PDF در ویندوز
تبدیل PNG به PDF

ویندوز یک پنجره Save Print Output As را باز می‌کند. در اینجا، پوشه‌ای را برای ذخیره فایل PDF خود انتخاب کنید. روی فیلد “File Name” کلیک کنید و یک نام برای PDF خود تایپ کنید. سپس روی «Save» کلیک کنید.

تبدیل PNG به PDF در ویندوز
تبدیل PNG به PDF

برای دسترسی به PDF که به تازگی ایجادشده ، پوشه‌ای را که در آن ذخیره کرده‌اید بازکنید و نسخه PDF تصویر PNG خود را در آنجا خواهید دید توجه داشته باشید که این فایل، اکنون باید دارای پسوند pdf باشد.

تبدیل PNG به PDF در ویندوز
تبدیل PNG به PDF

این تمام کاری بود که باید برای تبدیل PNG به PDF از طریق گزینه‌ی پیش فرضی که مایکروسافت در ویندوز 10 و 11 قرار داده است، انجام می‌دادید.

منبع : howtogeek

امتیاز این مطلب
محسن دادار
نوشته شده توسط

محسن دادار

کارشناس سئو و تحلیل ارزهای دیجیتال ؛ علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گوگل فارکس آموزش تخصصی آمارکتس