بهترین حالت دهنده مو مردانه

39
0
بهترین حالت دهنده مو مردانه

ژل مو، اسپری مو یا چسب مو گزینه‌های پر کاربرد هستند. اما چه تفاوتی بین آن‌ها وجود دارد؟ هر کدام برای کدام استایل مو مردانه بهتر عمل می‌کنند؟ تصمیم‌گیری می‌تواند سخت باشد، به خصوص زمانی که برخی از محصولات از نظر ظاهر و کارایی مشابه به نظر می‌رسند. در این مطلب به معرفی بهترین حالت دهنده مو مردانه می پردازیم.

بهترین حالت دهنده مو مردانه

۱. ژل مو

اکثر مردان در دنیای مدرن برای حالت دادن به موهای خود، حداقل یکبار ژل مو را امتحان کرده‌اند. ترند ژل مو بیشتر مربوط به دهه‌ی هشتاد شمسی بود، زمانی که مدل موهای فشن مد بودند و طرفداران خود را داشتند. البته ژل مو اکنون هم کاربردهای خود را دارد و بسیاری از آقایان همچنان به صورت روزانه از آن برای حالت دادن به موهای خود استفاده می‌کنند تا ظاهری کلاسیک به استایل موی خود بدهند.

اگر به دنبال بهترین حالت‌دهنده مو مردانه هستید، ژل مو یک گزینه‌ی در دسترس و عالی است. این محصول حالت‌دهنده مو دارای قوام ژل مانند است. همچنین ژل‌های اسپری و ژل مایع را می‌توانید در بازار پیدا کنید. ماندگاری ژل مو بسته به ترکیبات و فرمول خاصی که دارد، می‌تواند بین کم، متوسط تا زیاد متغیر باشد. برخی از ژل موها محلول در الکل و برخی دیگر محلول در آب هستند.

همانطور که گفتیم امروزه اکثر مردان و پسرهای جوان تمایل به داشتن موهایی سالم با استایل طبیعی دارند. دیگر کمتر کسی به دنبال حالت دادن موهای خود به صورت فشن و در فرم‌های عجیب است. در واقع کاربرد ژل مو از حالت‌دهی مو به فرم‌های فشن به حالت‌دهی موها به صورت طبیعی و نرم تغییر کرده است.

ژل مو اساساً برای حالت دادن به موهای شما به یک فرم و حالت خاص در حالی که موهای‌تان کمی مرطوب یا خیس است، استفاده می‌شود. عملکرد آن تقریباً مانند یک چسب نه چندان قوی و چسبنده است. به طوری که موهای شما را در حالت دلخواه‌تان، نگه می‌دارد. پس از زدن ژل به موهایتان، می‌توانید صبر کنید تا در مجاورت هوا خشک شوند یا اگر عجله دارید، از یک سشوار برای خشک کردن آن استفاده کنید. البته معمولا ژل مو سریع خشک می‌شود.

انتخاب ژل مو مناسب

هنگام انتخاب ژل مو به عنوان بهترین حالت‌دهنده مو مردانه، نکات اصلی که باید به آن‌ها توجه کنید، میزان چسبندگی، درخشندگی و مواد تشکیل دهنده آن هستند.

هزاران ژل موی مختلف در بازار وجود دارد. بیشتر ژل‌هایی که امروزه در بازار موجودند، بر پایه‌ی آب هستند. این ژل موها ریشه‌های مو را هیدراته می‌کنند و ظاهری طبیعی به موهای شما می‌بخشند. به همین خاطر بهتر است به دنبال ژلی باشید که به اندازه کافی قوی باشد تا علاوه بر قدرت چسبندگی بالا، بدون الکل هم باشد. زیرا الکل یک ماده خشک‌کننده است که می‌تواند پوست سر شما را تحریک و موهای شما را خشک کند. این ژل موها معمولا بر روی موی شما پوسته پوسته می‌شوند و حالتی چسبناک به موهای شما می‌دهند. متأسفانه بیشتر در محصولات حالت‌دهنده مو با کیفیت و قیمت پایین به کار می رود.

نکته‌ی مهم دیگر شست‌و‌شو راحت ژل مو از روی موهای شما است. ژل مویی بر پایه آب به راحتی شسته می‌شود و هیچ اثری از آن بر روی موهای شما باقی نمی‌ماند.

نحوه‌ی استفاده از ژل مو

تکنیکی که از آن برای زدن ژل روی موهای خود استفاده می‌کنید به اندازه حجم ژل مورد استفاده مهم است.

ژل مو برای استفاده روی موهای کمی خیس یا مرطوب طراحی شده است. ژل مو مردانه به موهای شما حالت دلخواه، درخشندگی و حجم مناسب را می‌بخشد.

ابتدا مقدار مناسب ژل مو را بر روی ریشه موهای‌تان بزنید و سپس ماساژ دهید. همچنین اول مقدار کم و سپس حجم بیشتر و متناسب‌تری از ژل مو را استفاده کنید تا زیاد و سنگین نشود.

در حالی که موهایتان هنوز خیس یا مرطوب هستند با انگشتانتان ژل مو را به طور یکنواخت تا رسیدن به استایل مو دلخواه روی موهایتان بمالید.

بسته به مدلی که می‌خواهید، می‌توانید اجازه دهید موهایتان به طور طبیعی خشک شوند یا در صورت ضرورت از سشوار برای این کار استفاده کنید. اگر ژل مو شما بر پایه‌ی آب است، برای فعال‌سازی مجدد آن، فقط کافیست که موهای خود را خیس کرده و دوباره حالت دهید.

اگر می‌خواهید به موهای خود فرم خطی یا مدل کلاسیک بدهید، بهتر است بدانید ایجاد این طرح منحنی بدون ژل مو سخت است! شما فقط باید موهای خود را جدا کرده و ژل را به قسمت جلویی موهای خود بمالید. از یک شانه‌ی دندانه ریز برای فرم دادن به موهای خود به شکل حرف S استفاده کنید. در اینگونه مواقع ژل مو قوی‌تر عمل می‌کند و به شما به حالت دادن موهای‌تان در فرم‌های دلخواه کمک می‌کند.

همچنین اگر دارای موهای فر و مجعد هستید، ژل مو برای شما مناسب‌تر است. استفاده از ژل روی موهایی که به طور طبیعی مجعد هستند، باعث می‌شود که پس از شست‌و‌شوی آن، ساختار فر موها در هنگام خشک شدن حفظ شود.

مقدار مناسب ژل مو

ژل مو، به طور کلی، یک ماده فوق العاده برای حالت‌دهی موها است. مقدار مناسب ژل مو مردانه بستگی به حجم و طول موهای شما و استایل مو موردنظرتان دارد. به عنوان یک قاعده کلی، برای حالت دادن موهای کوتاه به اندازه یک سکه ۲۵ تومانی و برای موهای متوسط به اندازه دو سکه ۲۵ تومانی از ژل مو مردانه استفاده می‌کنیم.

۲. اسپری مو

همانطور که گفتیم ژل مو بر روی موهای مرطوب استفاده می‌شود و به شما برای رسیدن به استایل مو دلخواهتان کمک می‌کند. اما اسپری مو پس از تکمیل استایل مو مردانه‌تان و بر روی موهای خشک برای تثبیت نهایی حالت مو استفاده می‌شود. اسپری مو مردانه یک گزینه مفید برای شما است اگر به دنبال بهترین حالت‌دهنده مو مردانه برای ظاهری شیک هستید. شما با استفاده از اسپری مو می‌توانید حجم موهای خود را افزایش دهید. همچنین بدون اینکه احساس سنگینی و چسبندگی کنید، می‌توانید به موهای خود فرم دهید و آن را برای مدت طولانی‌تر تثبیت کنید.

نحوه‌ی استفاده از اسپری مو

پس شما می‌توانید پس از استفاده از ژل مو برای رسیدن به استایل مو موردنظرتان و پس از خشک شدن موهایتان، در نهایت از اسپری مو بر روی موهای خود استفاده کنید تا آن‌ها در حالت و فرم دلخواهتان ثابت بمانند. استفاده از مقدار زیاد اسپری باعث سفت شدن و غیرطبیعی شدن موهایتان می‌شود، سعی کنید در حد یک لایه از اسپری مو را برای رسیدن به نتیجه مطلوب بر روی موهای خود اسپری کنید.

۳. چسب مو

یکی دیگر از محصولات حالت‌دهنده مو، چسب یا واکس مو است. محصولی محلول در آب که قوام آن کمی غلیظ‌تر از ژل مو است.

اگر نیاز به حفظ موهایتان برای ساعت‌های طولانی‌تر دارید، بهتر است از چسب مو استفاده کنید. ماندگاری بالا و درخشندگی کمتر از ژل مو از ویژگی‌های چسب مو مردانه است. بهترین محصول حالت‌دهنده مو برای استایل مو مردانه فشن یا موهای مجعدی که می‌خواهید حالت خود را برای مدت طولانی حفظ کنند، چسب مو است.

انتخاب چسب مو مناسب

برخی از چسب مو‌ها از مواد خشن برای رسیدن به چسبندگی قوی استفاده می‌کنند. اینگونه چسب موها می‌توانند موهای شما را پوسته پوسته و خشک و به آن‌ها آسیب وارد کنند. سلامت موهای شما بسیار مهم است. آن را فدای هیچ چیزی نکنید. سعی کنید چسب مویی را به عنوان بهترین حالت‌دهنده مو برای خود انتخاب کنید که علاوه بر قدرت چسبندگی بالا، بهترین ظاهر را به موهای شما می‌دهد.

نحوه‌ی استفاده از چسب مو

برای رسیدن به بهترین نتیجه، مقدار مناسب از چسب مو را روی موهای کمی مرطوب (نه خیس) بمالید. سپس به آرامی ماساژ دهید. در صورت نیاز مقدار بیشتری بمالید تا موها بتوانند در استایل موردنظرتان ثابت بمانند. موهای خود را به کمک شانه و دستتان حالت دهید، سپس بگذارید تا در مجاورت هوا خشک شوند.

5/5 - (1 امتیاز)
محسن دادار
نوشته شده توسط

محسن دادار

کارشناس سئو و تحلیل ارزهای دیجیتال ؛ علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گوگل فارکس آموزش تخصصی آمارکتس