ورود هوش مصنوعی به بازی GTA 6

22
0
ورود هوش مصنوعی به بازی GTA 6

گیم‌پلی بازی مورد انتظار GTA 6 که در سال ۲۰۲۵ برای کنسول‌های بازی پلی استیشن ۵، ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس منتشر می‌شود، توسط هوش مصنوعی دگرگون خواهد شد. در این پست به بررسی ورود هوش مصنوعی به بازی GTA 6 می پردازیم.

ورود هوش مصنوعی به بازی GTA 6

هوش مصنوعی استفاده شده در بازی جی تی ای ۶ به‌دنبال محو کردن مرز بین دنیای مجازی و واقعی است. برای مثال شخصیت‌های غیرقابل بازی (NPC) واکنش‌های هوشمندانه‌ای از خود نشان می‌دهند؛ به‌گونه‌ای که بازیکن احساس می‌کند با یک بازیکن واقعی دیگر در تعامل است.

به‌لطف استفاده از هوش مصنوعی، واکنش‌ دشمنان بازی GTA 6 در مقایسه با GTA 5 هوشمندانه‌تر از قبل خواهد بود. دشمنان اکنون هوش تاکتیکی را به‌نمایش می‌گذارند و خود را با محیط وفق می‌دهند.

NPC-ها کانون انقلاب هوش مصنوعی در GTA 6 هستند و رفتار آن‌ها در اولین تریلر رسمی بازی مورد بحث گواهی بر این موضوع است. فعالیت‌هایی مانند حرکات بدن، ورزش کردن و استفاده از تلفن برای تماس با پلیس اکنون پویا‌تر از گذشته هستند.

علاوه‌بر بازگشت سناریوی پنج ستاره (شدت تحت تعقیب بودن)، پلیس‌های بازی اکنون هوشمند‌تر شده‌اند و ضمن نشان دادن واکنش‌های واقعی‌تر از خود، اقدامات استراتژیک اجرای قانون را به نمایش می‌گذارند. تشخیص واقع‌گرایانه‌ی وسایل نقلیه و صحنه‌های جرم از دیگر ویژگی‌های پلیس‌های جی تی ای ۶ هستند.
هوش مصنوعی استفاده شده در GTA 6 ویژگی‌هایی از جمله تعامل حین سرقت را برای بازیکنان به ارمغان می‌آورد.

تلفیق ویژگی‌های مبتنی‌بر هوش مصنوعی با محیط Vice City، تجربه‌ای فراگیر را پدید می‌آورد و برای اکثر گیمر‌ها هیجان‌انگیز خواهد بود.

pcquest

5/5 - (1 امتیاز)
محسن دادار
نوشته شده توسط

محسن دادار

کارشناس سئو و تحلیل ارزهای دیجیتال ؛ علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گوگل فارکس آموزش تخصصی آمارکتس