احتمال پیوستن سم آلتمن به کاردانو

108
0
پیوستن سم آلتمن به کاردانو

در اقدامی غیرمنتظره، چارلز هاسکینسون، بنیان‌گذار کاردانو (ADA)، از سم آلتمن، مدیرعامل برکنار شده اوپن ای‌آی (OpenAI) دعوت کرد تا در ساخت یک مدل زبانی بزرگ (LLM) غیرمتمرکز در کاردانو همکاری کند. هاسکینسون به صورت علنی از طریق پلتفرم X به آلتمن پیشنهاد همکاری در یک پروژه نوآورانه را ارائه داده است. در این مطلب به بررسی احتمال پیوستن سم آلتمن به کاردانو می پردازیم.

احتمال پیوستن سم آلتمن به کاردانو

این پیشنهاد همکاری پس از اخراج سام آلتمن از OpenAI مطرح شد که دلیل این اخراج، مسائل مربوط به شفافیت بیان شده است. آلتمن نقش کلیدی در موفقیت OpenAI، به ویژه در پروژه ربات هوش مصنوعی ChatGPT که به سرعت بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر جذب کرد، داشت.

در این میان، کاردانو که به خاطر تعهد به فناوری و برنامه‌های غیرمتمرکز در حوزه بلاکچین شناخته می‌شود، قصد دارد مرزهای نوآوری خود را گسترش دهد. دعوت از سم آلتمن با اصول کاردانو برای ایجاد راهکارهای پایدار و مقیاس‌پذیر هماهنگ است، که به حوزه هوش مصنوعی (AI) نیز گسترش می‌یابد.

پیشنهاد برای راه‌اندازی یک مدل زبانی بزرگ غیرمتمرکز نشان‌دهنده یک تغییر اساسی در توسعه هوش مصنوعی است، که از فناوری بلاکچین برای افزایش امنیت، شفافیت و دسترسی بهره می‌برد. همکاری احتمالی بین کاردانو و آلتمن ممکن است به ایجاد یک پلتفرم نوآورانه خارق‌العاده، فراتر از مدل‌های معمول و متمرکز هوش مصنوعی، منجر شود.

با این حال، این احتمال هم وجود دارد که آلتمن پس از خروج از OpenAI، بیشتر روی پروژه ارز دیجیتال ورلدکوین (Worldcoin) خود متمرکز شود و به چالش‌های نظارتی که این استارت‌آپ در کشورهای مختلف با آن مواجه است، رسیدگی کند.

امتیاز این مطلب
محسن دادار
نوشته شده توسط

محسن دادار

کارشناس سئو و تحلیل ارزهای دیجیتال ؛ علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گوگل فارکس آموزش تخصصی آمارکتس