جدول فروش هفتگی بازی‌ها در بریتانیا (نوامبر ۲۰۲۳)

91
0
جدول فروش هفتگی بازی‌ها در بریتانیا

طبق جدیدترین آمار منتشر شده، به نظر می‌رسد که بازی کال آو دیوتی: مدرن وارفر ۳ در اولین هفته‌ی انتشار خود در جایگاه اول جدول فروش هفتگی بازی‌ها در بریتانیا قرار گرفته است.

جدول فروش هفتگی بازی‌ها در بریتانیا

آخرین نسخه از سری کال آو دیوتی نسبت به ایکس‌باکس سری ایکس‌/اس، نسخه‌های فیزیکی بیشتری روی پلی‌استیشن ۵ فروخته است. به طور کلی نیز فروش فیزیکی در مقایسه با کال آو دیوتی: مدرن وارفر ۲ در سال گذشته، ۲۵ درصد کاهش یافته است. این موضوع تا حد زیادی منطقی است زیرا بازی جدید استودیوی اسلج‌همر گیمز (Sledgehammer Games) کمترین امتیاز منتقدین را در تاریخ بازی‌های اصلی این سری دریافت کرده است. طبق ادعاهای منتشر شده در گزارش رسانه‌ی بلومبرگ، این بازی همچنین در نیمی از زمان ساخت معمول سه ساله‌ی دیگر نسخه‌های سری ساخته شده و به توسعه‌دهندگان فشار زیادی آورده است.

در همین حال، بازی EA Sports FC 24 جایگاه دومی خود را حفظ کرد و اسپایدرمن ۲ در جایگاه چهارم و بازی Football Manager 2024 در هفته‌ی اول انتشار خود در رتبه‌ی ۵ قرار گرفت. در این میان ماریو واندر نیز به جایگاه سوم سقوط کرد. تنها بازی جدید دیگر در نمودارهای فروش فیزیکی بریتانیا در این هفته بازی Dreamlight Valley بود که در رتبه‌ی ۳۲ قرار گرفت. این بازی استودیوی گیم‌لافت (Gameloft) پس از یک سال دسترسی زودهنگام و داشتن برنامه‌ریزی‌هایی برای رایگان بودن، در نهایت به عنوان یک محصول پولی عرضه شد.

در جای دیگر از جدول، Robocop Rogue City پس از کاهش ۶۴ درصدی در فروش از رتبه‌ی ۴ خود در هفته‌ی گذشته به رتبه‌ی ۱۳ سقوط کرد. The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom نیز با وجود کاهش ۱۸ درصدی هفتگی، در رتبه‌ی ۱۸ باقی ماند. در این میان چندین بازی نیز در این هفته به دلیل تبلیغات مداوم خرده‌فروشان، دوباره وارد نمودارهای آثار پرفروش شدند که از بین آن‌ها می‌توان به PJ Masks: Heroes of the Night اشاره کرد که شاهد افزایش قابل توجه‌ی فروش در پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس وان بود.

مجموعه‌ی بتمن آرکام نیز ۱۰۵ درصد رشد را در فروش خود تجربه کرد و نسخه‌ی پلی‌استیشن ۴ آن بیشترین سهم فروش را از آن خود کرد. در نهایت بازی‌های دیابلو ۴، سوپر ماریو پارتی، Nickelodeon Kart Racers 2: Grand Prix و Just Dance 2021 نیز شاهد افزایش فروش بودند.

نام بازی جایگاه فعلی جایگاه قبلی
Call of Duty: Modern Warfare 3 ۱
EA Sports FC 24 ۲ ۲
Super Mario Bros. Wonder ۳ ۱
Spider-Man 2 ۴ ۳
Football Manager 2024 ۵
Nintendo Switch Sports ۶ ۷
Mario Kart 8 Deluxe ۷ ۵
Hogwarts Legacy ۸ ۶
Minecraft (Nintendo Switch) ۹ ۹
Assassin’s Creed Mirage ۱۰ ۸
امتیاز این مطلب
محسن دادار
نوشته شده توسط

محسن دادار

کارشناس سئو و تحلیل ارزهای دیجیتال ؛ علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گوگل فارکس آموزش تخصصی آمارکتس