دادگاه سونی و احتمال جریمه بین 67 تا 562 پوندی

37
0
دادگاه سونی و احتمال جریمه بین 67 تا 562 پوندی

سونی به‌دلیل قیمت‌گذاری بازی‌ها در پلی‌استیشن استور با شکایت عمومی بزرگ دیگری در بریتانیا مواجه خواهد شد که می‌تواند تا 8 میلیارد دلار برای این غول ژاپنی جریمه به‌همراه داشته باشد. در این پست به بررسی خبر دادگاه سونی و احتمال جریمه بین 67 تا 562 پوندی می پردازیم.

دادگاه سونی و احتمال جریمه بین 67 تا 562 پوندی

طبق این شکایت که توسط «الکس نیل»، فعال حوزه حقوق مصرف‌کننده به نمایندگی از 8.9 میلیون مصرف‌کننده پلی‌استیشن ثبت شده است، سونی از فروش دیجیتالی بازی‌های تقریباً انحصاری خود در استور پلی‌استیشن سوءاستفاده می‌کند و برای فروش بازی و خریدهای داخلی آن‌ها قیمت‌های بسیار زیادی را درنظر گرفته است و همچنین از توسعه‌دهندگان و ناشران 30 درصد کمیسیون دریافت می‌کند.
اخیراً دادگاه تجدیدنظر رقابت (CAT) به نفع نیل رأی داده و گروه حقوقی او را مجاز دانسته است تا به دادگاه بروند. الکس نیل در بیانیه خود می‌گوید:

«این اولین‌بار است که یک شکایت از بازگشت وجه پرداخت‌شده توسط مصرف‌کنندگان به‌دلیل قانون‌شکنی سونی اطمینان پیدا می‌کند. سونی باید درباره اقدامات خود در دادگاه توضیح دهد. سونی از وفاداری بازیکنان پلی‌استیشن سوء‌استفاده و برای چندین سال هزینه‌های بسیار زیادی از آن‌ها دریافت کرده است. با این اقدام، ما به‌دنبال توقف این رفتار غیرقانونی و اطمینان از جبران خسارت مشتریان هستیم.»

جریمه احتمالی پلی‌استیشن

درصورتی‌که سونی در این نبرد حقوقی شکست بخورد، هر مصرف‌کننده بریتانیایی که بین 19 آگوست 2016 تا 19 آگوست 2022 حداقل یک بازی دیجیتال از طریق استور پلی‌استیشن خریداری کرده باشد، می‌تواند بین 67 تا 562 پوند خسارت دریافت کند. بااین‌حال، وکلای سونی استدلال کرده‌اند که این پرونده «از ابتدا تا انتها ناقص است» و باید کنار گذاشته شود.

جالب است بدانید که بسیاری از استدلال‌هایی که اپیک در مبارزات قانونی خود علیه اپل و گوگل مطرح کرده است، در این شکایت علیه سونی مطرح شده‌اند. اگر این شکایت در دادگاه پیروز شود، به مشتری‌پسندتر شدن بازار دیجیتال کمک خواهد کرد.

امتیاز این مطلب
محسن دادار
نوشته شده توسط

محسن دادار

کارشناس سئو و تحلیل ارزهای دیجیتال ؛ علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گوگل فارکس آموزش تخصصی آمارکتس