ارز بیتکوین (Bitcoin)

BTC Bitcoin (BTC)

ارز بیتکوین (Bitcoin) اولین ارز رمزنگاری است. بیت‌کوین معروف‌ترین ارز رمز دنیا است و همچنین با ارزش‌ترین ارز رمز در بین هزاران ارز دیجیتالی است که تاکنون به وجود آمده‌اند. به‌ نوعی بیت‌کوین مادر ارز‌های دیجیتال است.

این رمزارز توسط هیچ کشوری پشتیبانی نمی‌شود و به هیچ سیستم بانکی و کنترل پولی نیز متصل نمی‌باشد. در واقع این یکی از مهم‌ترین عواملی است که همه بیت‌کوین را دوست دارند.

از سال ۲۰۰۸ فرد و یا افرادی با نام ساتوشی ناکاموتو دست به انتشار سندی زدند که به پیدایش و شکل‌گیری بیت‌کوین منجر شد. امروزه بیت‌کوین را پول خالص می‌دانند که در تمام دنیا یک ارزش را دارد که دولت‌ها نمی‌توانند از آن‌ها برای اهداف سیاسی خود سوءاستفاده کنند.

در سال ۲۰۰۹ اولین بیت‌کوین‌ها به چرخه افتاد و به دلیل مزایای نامحدود سریعا بر سر زبان‌‌ها پیچید و معروف شد. بیت‌کوین به طور کامل بر شبکه‌ای غیرمتمرکز از کامپیوترها و همچنین شاهکارهای رمزگذاری بنا شده است. در کل سیستم بیت‌کوین بر اساس شبکه P2P (peer to peer) کار می‌کند. مقدار کاری که برای استخراج یک بیت‌کوین لازم است، ثابت نیست و متغیر است. در حقیقت خود شبکه اندازه کار را طوری تغییر می‌دهد که هم بیت‌کوین‌های موجود در سیستم به‌صورت یک‌نواخت و از پیش تعیین شده افزایش پیدا کند و در نهایت به رقم ۲۱ میلیون برسد.

شبکه ارز بیتکوین (Bitcoin)، مانند یک دفترکل عمومی به نام بلاک‌چین یا بلاک زنجیره‌ای است که برای تمام بیت‌کوین‌ها امنیت لازم را ایجاد کرده تا هک نشوند. این روش به لطف اپن‌سورس بودن و کد‌های خلاقانه میسر شده و برای همه قابل‌مشاهده است.

پاسخ و ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید