ایلان ماسک دوباره ثروتمندترین فرد جهان شد

112
0
ثروتمندترین فرد جهان

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا و توییتر بار دیگر عنوان ثروتمندترین فرد جهان را از آن خود کرد. پس از کاهش ۲.۶ درصدی ارزش سهام شرکت فرانسوی کالاهای لوکس LVMH متعلق به «برنار آرنو» در معاملات پاریس، ایلان ماسک توانست با ثروت حدود ۱۹۲ میلیارد دلاری‌اش، از برنارد آرنو سبقت بگیرد و در جایگاه ثروتمندترین فرد جهان قرار گیرد.

ایلان ماسک ثروتمندترین فرد جهان

ایلان ماسک با مجموع دارایی خالص 192 میلیارد دلار، در جایگاه اول، آرنو با دارایی خالص 187 میلیارد دلار در جایگاه دوم و «جف بیزوس»، مؤسس آمازون با دارایی خالص 144 میلیارد دلار در جایگاه سوم ثروتمندترین افراد جهان قرار دارند.

رقابت ایلان ماسک و برنارد آرنو

رقابت اصلی در این زمینه بین ماسک و آرنو 74 ساله بوده که در فهرست میلیاردرهای بلومبرگ رقابت تنگاتنگی با یکدیگر داشته‌اند. اولین بار در آذرماه سال گذشته، آرنو برای اولین بار موفق شد از ماسک پیشی بگیرد، زیرا صنعت فناوری در آن زمان با مشکلاتی روبرو شده بود و کالاهای لوکس در برابر تورم انعطاف‌پذیری بیشتری داشتند. آرنو که مؤسس LVMH است، مالک برندهای دیگری از جمله لویی ویتون، فندی و هنسی نیز محسوب می‌شود.
هرچند در اواخر سال گذشته ماسک دوباره ثروتمندترین فرد جهان شد اما این عنوان تا روز گذشته دوباره در اختیار آرنو قرار داشته است.

همزمان با نشانه‌های رو به رشد کند شدن رشد اقتصادی، به ویژه در بازار بحرانی چین، ایمان و اطمینان افراد به بخش کالاهای لوکس در حال کمرنگ‌تر شدن است. سهام LVMH از ماه آوریل تاکنون حدود 10 درصد سقوط کرده است و همین امر باعث شد تا ارزش مجموع دارایی‌های آرنو در یک روز 11 میلیارد دلار کمتر شود.

در همین حال، ماسک در سال جاری بیش از 55.3 میلیارد دلار کسب کرده است که بیشتر آن با کمک تسلا به دست آمده است. غول خودروسازی مستقر در آستین که 71 درصد از ثروت ماسک را شامل می‌شود، از ابتدای سال تاکنون 66 درصد رشد کرده است. ایلان ماسک همچنین مدیرعامل شرکت اکتشاف فضایی اسپیس ایکس و مالک شبکه اجتماعی توییتر نیز است.

امتیاز این مطلب
محسن دادار
نوشته شده توسط

محسن دادار

کارشناس سئو و تحلیل ارزهای دیجیتال ؛ علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گوگل فارکس آموزش تخصصی آمارکتس