افزایش سرعت نصب دانلود اپلیکیشن های اندرویدی | اعلامیه گوگل

گوگل برنامه‌ای برای اصلاح سرعت دانلود اپلیکیشن های اندرویدی و آپدیت آنها دارد. در نتیجه آپدیت بر اساس الگوی نیاز کاربر تعیین می‌شود.

56
0

به روز رسانی اپلیکیشن‌های اندروید معمولا با تعداد زیاد زمان بر و خسته کننده هستند و گاهی اوقات کاربران آپدیت‌های جدید را به تعویق می‌اندازند. گوگل برنامه‌ای برای اصلاح سرعت دانلود اپلیکیشن های اندرویدی و آپدیت آنها دارد.

برنامه گوگل برای افزایش سرعت نصب دانلود و آپدیت در اندروید

گوگل قصد دارد کاربران اندرویدی بتوانند اپلیکیشن‌های نصب شده روی دستگاه‌های خود را با سرعت بیشتری نصب و آپدیت کنند. در همین راستا قابلیتی تحت عنوان «بهینه سازی نصب اپلیکیشن‌ها» را به فروشگاه گوگل پلی اضافه می‌کند تا سرعت به روز رسانی اپلیکیشن‌های نصب شده اندرویدی را برای کاربران افزایش دهد.

سیستم سرعت نصب دانلود اپلیکیشن های اندرویدی چگونه کار می‌کند؟

آموزش نصب دانلود اپلیکیشن های اندرویدی

بر اساس توضیحات گوگل وقتی کاربران بهینه سازی نصب اپلیکیشن‌ها را فعال کنند، گوگل می‌تواند تشخیص بدهد که کاربران از کدام بخش اپلیکیشن‌ها ابتدا استفاده می‌کنند. وقتی تعداد کاربران بیشتری قابلیت بهینه‌ سازی نصب اپلیکیشن‌ها را فعال کنند، گوگل اطلاعات بیشتری در مورد برنامه‌ها در اختیار خواهد داشت و در نتیجه می‌تواند مهمترین بخش‌های اپ برای کاربران را ابتدا دریافت کرده در اختیار آنها قرار دهد.

مثال برای کاربر اینستاگرام: 

ابتدا فید اینستاگرام دانلود می‌شود و دریافت به‌روزرسانی مربوط به دایرکت یا استوری به سطح دوم موکول می‌شود.

امنیت و حریم شخصی این مدل آپدیت چگونه خواهد بود؟

نصب دانلود اپلیکیشن های اندرویدی

گوگل در مورد این قابلیت خاطر نشان کرده است که از کاربران هیچ گونه اطلاعات اضافی مانند نام یا آدرس ایمیل دریافت نخواهد شد و قوانین حریم خصوصی به خوبی در مورد برنامه‌ها رعایت می‌شود.

به علاوه این قابلیت دسترسی به اطلاعات سایر اپلیکشن‌های نصب شده یا حتی سایر داده‌های روی دستگاه کاربر ندارد و نمی‌تواند داده‌های دستگاه را جمع آوری یا ذخیره کند.

گوگل تنها داده‌های مربوط به اپلیکیشن را با داده‌های سایر کاربران ترکیب کند تا متوجه شود کدام بخش اپلیکیشن برای کاربران مهم‌تر است. گوگل می‌گوید چنین اطلاعاتی سرعت نصب برنامه‌ها را در گوگل پلی افزایش داده و مدت زمان اجرای ‌اپلیکیشن را کاهش می‌دهد. این کار تاثیر مستقیمی روی عملکرد چیپست، مصرف باتری و فضای ذخیره سازی دستگاه می‌گذارد.

حالا که متوجه شدید افزایش سرعت نصب دانلود اپلیکیشن های اندرویدیبه زودی امکان پذیر است، پیشنهاد می شود مقالات بهترین اپلیکیشن های اندروید در 2021 قسمت اول و دوم را مطالعه کنید.

امتیاز این مطلب
محسن دادار
نوشته شده توسط

محسن دادار

کارشناس سئو و تحلیل ارزهای دیجیتال ؛ علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گوگل فارکس آموزش تخصصی آمارکتس